STRONA GŁÓWNA | MAPA STRONY

Portal Edukacyjny Miasta Rybnika

NAJNOWSZE NEWSY
Konferencja kończąca Projekt już za nami...

Dzisiejsza konferencja zakończyła 24 miesięczne przedsięwzięcie jakim był projekt "Szkoła dobrych pomysłów".

W czasie konferencji zaproszeni goście wybrali najciekawsze stoisko przedstawiające charakterystyczne dla szkoły elementy związane z Projektem. Następnie relację z osiągniętych rezultatów przedstawiła p. Barbara Stojko (Kierownik Projektu) a kontynuowali przedstawiciele Rybnickiego Sztabu Ratownictwa Medycznego, którzy przeprowadzali prelekcje w szkołach oraz p. Tomasz Gmerek - nauczyciel akademicki z Politechniki Śl. w Rybniku - który zaangażowany był w "Weekendowy Uniwersytet dla Ucznia". Kolejnym etapem było przedstawienie wyników testów kompetencji przeprowadzonych w ramach Projektu. Atrakcyjną częścią dzieisejszej konferencji był występ kabaretowej grupy CBŚ (Centralne Biuro Śmiechu) ze Szkoły Podstawowej nr 16, która swój występ szlifowała na zajęciach animacji kulturalnej pod opieką Kabaretu Młodych Panów i została wyróżniona 1 nagrodą na Małym Ryjku 2010.
Jedną z atrakcji dla dzieci uczestniczących w przygotowaniu stoiska były zajęcia z zakresu biologii oraz astronomii. W czasie kiedy dorośli słuchali "sprawozdania" z realizacji Projektu uczniowie brali udział w interaktywnych zajęciach, które prowadzili, wraz ze swoimi uczniami, nauczyciele z Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Rybniku oraz członkowie koła astronomicznego Albireo.
Pod koniec poznaliśmy wyniki głosowania na najlepsze stoisko - wyróżnienia otrzymała Szkoła Podstawowa nr 1 oraz 19 a zwycięzcą zostali przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 5 w Rybniku.

Zespół "Szkoły dobrych pomysłów" dziękuje wszystkim zaangażowanym w Projekt za pracę, która miała na celu uatrakcyjnić rybnickim dzieciakom czas spędzony nie tylko w szkole ale w domu też.

Zapraszamy go galerii zdjęć na fotorelację.

Prezentacja podsumowującą projekt "Szkoła dobrych pomysłów" w załączniku.

Załączniki:

Dodano: 2012-02-16 (Wąsik Paweł)

Komentarze (0): (tylko użytkownicy zalogowani mają możliwość dodawania komentarzy)

Błędne hasło lub login
Nazwa użytkownika:
Hasło:

Wyszukaj na stronie:

Rozmowy prowadzić mogą jedynie zalogowani użytkownicy

AKTUALNOŚCI O PROJEKCIE ZARZĄDZENIA GALERIA ZDJĘĆ GRUPA PROJEKTOWA FORUM DYSKUSYJNE KONTAKT
PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW UNII EUROPEJSKIEJ
W RAMACH EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO